Як зберегти зимові сорти яблук до весни: 8 основних правил

Ні для кого не секрет, що краще і довше зберігаються зимові сорти яблук. У фермерському господарстві Пилипенка П.Г. (Вінницька бласть), де щорічно збирають чималий урожай таких сортів, як Чемпіон, Голден Делішес, Ренет Симиренка, Декоста (Джонаголд), Джонагоред, Флоріна, Айдаред, точно знають, як найкраще зберегти велику кількість яблук як мінімум до весни. Отже, стає зрозуміло, що мало купити яблука оптом у виробника, треба ще й дотримуватись основних правил, про які говорять фахівці.

Правило №1. Збираємо і відбираємо плоди гранично акуратно.

Важлива умова для тривалого зберігання яблук - відсутність на плодах слідів гнилі, псування та інших дефектів. У разі, якщо хоча б одне яблуко буде трохи подряпане або підбито, воно може швидко згнити і зіпсувати також своїх сусідів.

Правило №2. Яблука ні в якому разі не обтирати!

Обтирати або мити яблуко треба перед їжею, але ніяк не перед підготовкою до тривалого зберігання. Яблука від природи покриті природною захисною оболонкою або плівкою, яка допомагає якомога довше вберегти його від передчасної гнилі і псування.

Правило №3. Обов'язково зберігайте яблука в спеціальних ящиках.

Під спеціальними ящиками мається на увазі ящики для зберігання фруктів, які використовують, наприклад, в супермаркетах. Вони можуть бути дерев'яні, фанерні або пластикові.

Правило №4. Не намагайтеся навалити яблука з верхом.

Не слід звалювати всі яблука в купу, намагаючись наповнити ящик максимально. Найбільша кількість шарів яблук, які рекомендують фахівці, - це 2-3. Якщо яблука зібрані разом з ніжкою-гілочкою, необхідно стежити за тим, щоб вона не пошкодила шкірку сусіда. Для цього можна повернути хвостик вгору або трохи в сторону. І ще. Не слід змішувати сорти, вони, хоч і зимові, але зберігаються по-різному - одні краще, інші гірше, тому кожному сорту - свою тару!

Правило №5. Слід закутати кожен плід.

Для того, щоб оберегти яблука від випадкових ударів і забрати зайву вологу, кожен плід рекомендується обернути в тонкий папір.

Правило №6. Встановити температурний режим.

Рекомендована температура зберігання - від 3 до 5 градусів вище нуля при середній вологості. При дотриманні цих параметрів яблука надовго збережуть свою соковитість, а якщо буде висока вологість, вони просто можуть згнити.

Правило №7. Зберігайте яблука окремо від овочів.

Яблука не люблять сусідства, тому для їх зберігання варто виділити окреме приміщення. В іншому випадку газ, який виділяють яблука, допоможе дозріванню овочам, які знаходяться по сусідству (картоплі і моркві, наприклад), а яблука, в свою чергу, наберуть неприємного запаху.

Правило №8. Слід частіше перебирати запаси.

Візьміть за правило перебирати яблука хоча б раз на місяць. У процесі укладання плодів на зберігання можна просто не помітити маленької тріщини, наявність якої все одно призведе до гниття, тому безжально викидайте всі зіпсовані.

Впевнені, що наші рекомендації допоможуть зберегти куплені яблука оптом надовго. Бажаємо вам смачних яблук цілий рік!